Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Novinky

 

 

17.10.2017

Naše Bessinka se stala chovnou fenou! 30.7. úspěšně absolvovala bonitaci s kódem I2,K3,U2-4,W2 a splnila tak poslední krok k uchovnění.

 

6.3.2017

Máme nakryto!! Naše Dáša (Estel od Lužničky) byla úspěšně nakryta 12.2.2017 a poté překryta Grünerem Bryvilsár. Doufáme, že se vše zadařilo a již brzy přivítáme na světě C vrh Od Zámku Rohozce. Přijímáme záznamy na štěňátka.

 

17.10.2016

V sobotu 15.10. jsme se s Bésou a Dášou zúčastnili oficiálního dogtrekkového závodu Krkonošská Tlapka v Českém ráji. V konkurenci 15 týmů v kategorii Short (23,5km) se Dáša umístila na 5. místě a Besinka dokonce na náročné trati plné nejen obtížných stoupání, ale také strmých klesání, prolejzání skalních měst a hledání ukrytých kontrol předběhla všech ostatních 14 týmů a zvítězila. Pro Besinku to tak bylo třetí vítězství ze třech doposud absolvovaných treků. 

 

15.10.2016

Besinka byla ve středu na rentgenu klouků, s výsledkem DKK 2/0 a DLK 0/0. Další krok k uchovnění je tedy úspěšně za námi.

 

2.10.2016

Besinka se včera zúčastnila svodu dorostu na Hracholuské přehradě, odkud si odnesla moc pěkný kód A6, H1, K3, W1 - velikost -2cm, delší uši, světle hnědé oči, syté znaky. Že je Besinka menší jsme věděli, syté znaky nás moc potěšily, ale delší uši a světle hnědé oči nás překvapily, když z Evropy z července má v posudku tmavé oko a z klubovky z dubna krátké ucho :))

 

26.9.2016

V sobotu 24.9. jsme vyrazili s holkami na dogtrekkový závod Pojizeřím za sluncem 2016, který se konal na Malé Skále u hotelu Jizera. Besinka v kategorii chodský pes krátká trať (15km) v konkurenci 8 týmů vybojovala 1. místo ve skvělém čase 2:26 a Dáša v kategorii chodský pes střední trať (25km) v konkurenci 20 týmů 2. místo v čase 5:55. Akce se moc povedla a už teď se těšíme na další ročník.

 

12.9.2016

V sobotu 10.9. jsme se s holkami zúčastnili 33. Podještědské výstavy psů v Liberci. Besinka ve třídě mladých dostala známku V1 a titul VTM a Dáša ve třídě vítězů V1, VT, krajský vítěz a navíc v závěrečných soutěžích skončila ze všech neuznaných plemen ve skupině BIG NON FCI na krásném 3. místě.

 

5.9.2016

Besinka se včera 4.9.2016 zúčastnila 1. ročníku Dogtrekkingových hrátek Českým Rájem, které byly pořádané ZKO Turnov na zdejším kynologickém cvičišti. V dogtrekkové premiéře se Besinka skvěle předvedla, celou cestu zvládla bez problémů a ve své kategorii na trati dlouhé 12 km včetně mnoha úkolů v konkurenci 7 týmů zvítězila v krásném čase 2 hodiny a 9 minut. 

 

10.8.2016

Obě naše holky se v sobotu 6.8.2016 zúčastnily historicky první Evropské výstavy chodských psů, která se konala symbolicky v Chodské Lhotě při příležitosti 25. výročí založení klubu přátel chodského psa. Celkově se zde sešlo 297 choďáků z 12 zemí a výstava se tak stala největší klubovou akcí v historii. Besinka si v konkurenci 37 fen ve třídě mladých vyběhala Výbornou bez pořadí, stejně jako Dáša ve třídě vítězů v konkurenci 13 fen. 

Výsledky: zde

 

17.7.2016

Chovatelská stanice Od zámku Rohozce zve všechny pejskaře na 1. ročník Dogtrekkingových hrátek Českým Rájem, které se konají v neděli 4. září 2016 na Kynologickém cvičišti ZKO Turnov na Lukách. Více informací ZDE

 

17.7.2016

Naše Besinka se včera zúčastnila Národní výstavy v Mladé Boleslavi, kde se poprvé vystavovala ve třídě mladých a vyběhala si krásnou známku V2.  

 

18.6.2016

Obě naše holky se dnes parádně převedly na MVP Intercanis v Brně. Besinka zvítězila ve třídě dorostu (VN1) a Dášenka ve třídě vítězů a získala V1, CAC a BOB. Úžasný úspěch, zejména u Dáši, která byla na výstavě po několika měsících a hned získala CAC (druhý ve třídě vítězů) a BOBa.

 

5.6.2016

Dne 18.6. se obě naše holky zúčastní mezinárodní výstavy Intercanis v Brně. Pro Dášu to bude návrat do kruhu po dlouhé pauze a pro Besinku to bude poslední výstava ve třídě dorostu.

 

9.5.2016

V neděli 8.5. se naše Besinka zúčastnila Pojizerské výstavy v Mladé Boleslavi, kde bohužel úspěch z klubové výstavy nezopakovala a v konkurenci tří fen si odnesla známku VN3. Paní rozhodčí se nelíbíla především Besinky zvlněná srst na hřbetu. Jako neúspěch to samozřejmě nebereme, a do Mladé Boleslavi se vrátíme za dva měsíce na Českou národní výstavu.

 

24.4.2016

Archie od Zámku Rohozce včera úspěšně složil záchranářskou zkoušku ZZZ. Moc Gratulujeme!
Archieho stránky: zde 

 

16.4.2016

Naše úžasná Besinka se dnes zúčastnila klubové výstavy chodských psů, Memoriálu ing. Findejse, kde v konkurenci 6 fen ve třídě dorostu zvítězila (VN1) a navíc i získala titul nejlepší dorost výstavy. Posudek paní Soldánové: fena 6.5 měsíce, výborný formát, silná kostra, krátké, šiřeji nesené uši, výborný pohyb a úhlení, středně rozložené znaky, pěkně se předvádí. Jsme na Besinku moc pyšní!! Dále se také na výstavě ukázali další pejsci z našeho odchovu. Z béček Brix, dorost psi N3. Z áček fenka Ajka, mezitřída feny VD bez pořadí a pejsek Archie, který v obrovské konkurenci 26 psů ve třídě otevřené získal V4. Besinka, Archie a Brix nás také prezentovali v závěrečné soutěži chovatelských stanic. Výstavu jsme si všichni moc užili a jsme rádi, že se pejsci z našeho odchovu zde sešli v tak hojném počtu. :))

 

29.3.2016

Naše Besinka si odbude 16.4. svou výstavní premiéru a to hned na klubové výstavě chodských psů, kde jí čeká obrovská konkurence. Dále se pak také zúčastní 8.5. krajské výstavy v Mladé Boleslavi. Jelikož Dáša stále není po štěnatech dostatečně osrstěná, jí se výstavy prozatím netýkají. 

 

10.2.2016

Skvělá zpráva, Becky z našeho B vrhu se s paničkou z Finska zúčastnily výstavy v Talinu v Estonsku a hned při své výstavní premiéře Becky zvítězila a navíc získala BOB. Jsme na ně moc pyšní :)) foto zde

 

29.11.2015

Včera nás opustila prozatím naše poslední dvě štěňátka, Back a Becky, která odcestovala s paničkou do Finska. Doma nám tedy zůstává už jen Bella Donna, která poputuje až koncem ledna do Švédka a především Besinka, která se stává novou členkou naší rodiny a v budoucnu snad i pokračovatelkou chovu. 

 

15.11.2015

Všechna štěňátka z B vrhu jsou již naočkovaná, odčervená a očipovaná a od poloviny příštího týdne postupně poputují do svých nových domovů.

 

22.10.2015

Štěňátka z B vrhu už mají vybraná jména, jmenují se Back, Black Amir, Brix, Barunka, Becky, Bessy a Bella Donna. Většina už našla své páničky, zůstává volný poslední pejsek.

 

6.10.2015

Do sekce fotogalerie a podsekce štěňátka B vrh přidány první fotky štěňátek z B vrhu Od zámku Rohozce.

 

30.9. 2015

Dnes v ranních a dopoledních hodinách se Dášence narodilo 7 zdravých a krásných štěňátek - 4 fenky a 3 pejsci. Pejsci a jedna fenka jsou zatím nezadané.

 

12.08. 2015

Skvělá novinka, Ajka od Zámku Rohozce je rtg DKK negativní - stejně jako její bráška Archie . Taktéž bráška Aras měl předběžné rtg DKK negativní! Takže všechna zrentgenová štěnda z A vrhu jsou RTG DKK 0/0 


9.8. 2015  

Úprava webu, do alba Dášenka přidané nové fotky Dášenky z národní výstavy z Brna, společné fotky s tatínkem B vrhu Kazíkem + mnohé další, do alba štěňátka přidána fotka Ajky na 15 měsících

 

26.7. 2015 - ÚSPĚŠNĚ NAKRYTO

Skvělá zpráva, naše Dášenka byla úspěšně nakryta Kazanem z Dašického zátiší. Očekávaný termín narození štěňátek je 26.9. 2015. Přijímáme záznamy na štěňátka.

 

3. 1. 2015 - národní výstava v Brně: Estel od Lužničky 

V1, CAC (náš první na granda ve třídě vítězů :o)) Národní vítěz, BOB a 2.místo v závěrečných soutěžích ve skupině NONFCI

(choďákům jsme ostudu neudělaly... :o)) Náš největší výstavní úspěch! Mám ohromnou radost a musím Dášenku pochválit, jak se nádherně předváděla! 

Posudek od p. Vondrouše: Typická fena, výborná hlava, rovný hřbet korektní postoj, výborný pohyb, výrazné znaky. 
 

P. Vondroušovi se moc líbila, říkal nám, že je typický choďák a takhle že si choďáka představuje... 

 

 

Dne 22. 4. se nám narodily štěňátka - 3 kluci a 1 holčička

Už mají vybrané páničky a jmenují se Aras, Archie, Argo a Ajka.

 

 

Oznamujeme radostnou novinu

Naše Dášenka Ch. Estel od Lužničky čeká štěňátka s Ch. Cyrem z Horské samoty, oba rodiče Rtg. neg. Máme potrzenou březost ultrazvukem. Už se moc na štěňátka těšíme :o))
We would like to inform you that we have confirmed pregnancy: Ch. Estel od Lužničky + Ch. Cyr z Horské samoty. Both parents Rtg. neg.

Bereme záznam na štěňátka z tohoto spojení. Oba rodiče jsou vynikajícího exteriéru - mají titul Český šampion, oba + i prarodiče Rtg DKK 0/0. U štěňátek očekáváme syté znaky, silnou kostru, hezký exteriér a hlavně milou a temperamentní povahu.
Štěňátka budou odčervená, očkovaná, čipovaná a vybavená evropským očkovacím průkazem, vhodná ke sportu, na výstavy, dogtrekingy a hlavně jako kamarádi. Chovatelský servis je samozřejmostí. Termín vrhu cca polovina dubna, odběr cca začátkem června 2014.
Zájemce o štěňátka rádi uvítáme.

 

Dášence se zadařilo na Národní výystavě v Brně

Dne 4. 1. 2014, kde ve velké konkurenci 8 fen ve třídě otevřené získala svůj 4. CAC a tímto dosáhla podmínky pro udělení titulu Český šampion, který ji byl hned na místě vystaven.

Posudek od rozhodčího p. Václavíka: "Výborná představitelka plemene, správné ucho, pevný hřeb, výborný pohyb."

 

 

TOPlist
aktualizováno: 17.01.2018 18:05:28